Aksaray Belediyesi 27 Zabıta Memuru Alımı Yapacak

Aksaray Belediyesi 27 Zabıta Memuru Alımı Yapacak

NOT: KAMU KURUM VE KURULUŞLARINA GİRİŞTE HES KODU ZORUNLUDUR.BAŞVURUDA BULULUNACAKLARIN HES KODU BULUNDURMASI ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

Aksaray Belediyesi 27 Zabıta Memuru Alımı Yapacak
Bu içerik 777 kez okundu.

 

AKSARAY BELEDİYE BAŞKANLIĞI BÜNYESİNDE, 657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNUNA TABİ OLARAK İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE; BELEDİYE ZABITA YÖNETMELİĞİ HÜKÜMLERİNE GÖRE AŞAĞIDA UNVANI, SINIFI, DERECESİ, ADEDİ, NİTELİKLERİ, KPSS PUAN TÜRÜ, KPSS TABAN PUANI VE DİĞER ŞARTLARI TAŞIMAK KAYDIYLA BELİRTİLEN BOŞ KADROLARA AÇIKTAN ATAMA YOLUYLA ZABITA MEMURU ALINACAKTIR.

 

NOT: KAMU KURUM VE KURULUŞLARINA GİRİŞTE HES KODU ZORUNLUDUR.BAŞVURUDA BULULUNACAKLARIN HES KODU BULUNDURMASI ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

BAŞVURU GENEL VE ÖZEL ŞARTLARI:

 

BELEDİYEMİZİN ALIM YAPACAĞI YUKARIDA BELİRTİLEN BOŞ ZABITA MEMURU KADROLARI İÇİN YAPILACAK BAŞVURULARDA UYULMASI GEREKEN GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR AŞAĞIDA BELİRTİLMİŞTİR.

 

1.BAŞVURU GENEL ŞARTLARI:

 

İLAN EDİLEN BOŞ ZABITA MEMURU KADROLARINA ATANMAK İÇİN BAŞVURACAK ADAYLARIN, 657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNUNUN 48. MADDESİNİN (A) FIKRASINDA BELİRTİLEN AŞAĞIDAKİ GENEL ŞARTLARA SAHİP OLMALARI GEREKMEKTEDİR.

 

 

 

1-TÜRK VATANDAŞI OLMAK,

 

 

 

2- KAMU HAKLARINDAN MAHRUM BULUNMAMAK,

 

 

 

3- TÜRK CEZA KANUNUNUN 53 ÜNCÜ MADDESİNDE BELİRTİLEN SÜRELER GEÇMİŞ OLSA BİLE; KASTEN İŞLENEN BİR SUÇTAN DOLAYI BİR YIL VEYA DAHA FAZLA SÜREYLE HAPİS CEZASINA YA DA AFFA UĞRAMIŞ OLSA BİLE DEVLETİN GÜVENLİĞİNE KARŞI SUÇLAR, ANAYASAL DÜZENE VE BU DÜZENİN İŞLEYİŞİNE KARŞI SUÇLAR, ZİMMET, İRTİKÂP, RÜŞVET, HIRSIZLIK, DOLANDIRICILIK, SAHTECİLİK, GÜVENİ KÖTÜYE KULLANMA, HİLELİ İFLAS, İHALEYE FESAT KARIŞTIRMA, EDİMİN İFASINA FESAT KARIŞTIRMA, SUÇTAN KAYNAKLANAN MALVARLIĞI DEĞERLERİNİ AKLAMA VEYA KAÇAKÇILIK SUÇLARINDAN MAHKÛM OLMAMAK.

 

 

 

4- ERKEK ADAYLAR İÇİN ASKERLİK DURUMU İTİBARİYLE; ASKERLİKLE İLGİSİ BULUNMAMAK VEYA ASKERLİK ÇAĞINA GELMEMİŞ BULUNMAK YA DA ASKERLİK ÇAĞINA GELMİŞ İSE MUVAZZAF ASKERLİK HİZMETİNİ YAPMIŞ YAHUT ERTELENMİŞ VEYA YEDEK SINIFA GEÇİRİLMİŞ OLMAK.

 

 

 

5-GÖREVİNİ DEVAMLI YAPMASINA ENGEL OLABİLECEK BEDENSEL ENGELİ VEYA AKIL HASTALIĞI BULUNMAMAK.

 

 

 

6- İLAN EDİLEN KADROLAR İÇİN ARANAN DİĞER BAŞVURU ŞARTLARINI TAŞIMAK.

 

 

 

2.BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI:

 

 

 

1- BAŞVURUDA BULUNACAK LİSANS MEZUNU ADAYLARIN 2018-KPSS P3, ÖNLİSANS MEZUNU ADAYLARIN İSE 2018-KPSS P93 VE LİSE VEYA DENGİ OKUL MEZUNU ADAYLARIN İSE 2018-KPSS P94 PUAN TÜRÜNDE KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVINDAN (KPSS) EN AZ 60 PUAN ALMIŞ OLMASI GEREKMEKTEDİR,

 

 

 

2- DAHA ÖNCE ÇALIŞTIĞI KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDAN DİSİPLİNSİZLİK VEYA AHLAKİ NEDENLERLE ÇIKARILMIŞ OLMAMAK,

 

 

 

3- 657 SAYILI KANUNUN 48 İNCİ MADDESİNİN (A) FIKRASINDA BELİRTİLEN GENEL ŞARTLARIN YANI SIRA BELEDİYE ZABITA YÖNETMELİĞİNİN 13/A MADDESİNDEKİ ÖZEL ŞARTLARA GÖRE, ZABITA MEMURU KADROLARINA BAŞVURU YAPILABİLMESİ İÇİN; TARTILMA VE ÖLÇÜLME AÇ KARNINA, SOYUNUK VE ÇIPLAK AYAKLA OLMAK KAYDIYLA ERKEKLERDE EN AZ 1.67 METRE, KADINLARDA EN AZ 1.60 METRE BOYUNDA OLMAK VE BOYUN 1 METREDEN FAZLA OLAN KISMI İLE KİLOSU ARASINDA (+,-) 10 KİLOGRAMDAN FAZLA FARK OLMAMAK. BOY VE KİLO TESPİTLERİ BELEDİYEMİZCE YAPILACAKTIR.

 

 

 

4- 13.10.1983 TARİHLİ VE 2918 SAYILI KARAYOLLARI TRAFİK KANUNU HÜKÜMLERİNCE VERİLEN EN AZ B SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİNE SAHİP OLMAK,

 

 

 

5- SINAVIN YAPILDIĞI TARİHTE 30 YAŞINI DOLDURMAMIŞ (13.10.1990 VE SONRASI DOĞUMLULAR) OLMAK,

 

 

 

 

 

3.BAŞVURU ESNASINDA ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER:

 

BAŞVURU SIRASINDA;

 

 

 

1- BAŞVURU FORMU ( TIKLA İNDİR ), BELEDİYEMİZ İNSAN KAYNAKLARI VE EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN VE YA BELEDİYEMİZİN WWW.AKSARAY.BEL.TR İNTERNET ADRESİNDEN TEMİN EDİLEBİLECEKTİR.

 

 

 

2- NÜFUS CÜZDANI VEYA KİMLİK KARTININ ASLI VEYA KURUMUMUZCA ONAYLANMAK ÜZERE FOTOKOPİSİ,

 

 

 

3- DİPLOMA VEYA MEZUNİYET BELGESİNİN ASLI VEYA NOTER ONAYLI ÖRNEĞİ VEYA E-DEVLET ÜZERİNDEN ALINAN BARKODLU ÖĞRENİM BELGESİ (ASLI İBRAZ EDİLMEK KAYDIYLA SURETLERİ BELEDİYEMİZCE TASDİK EDİLECEKTİR),

 

 

 

4- YABANCI OKUL MEZUNLARI İÇİN DENKLİK BELGESİNİN ASLI VEYA NOTER ONAYLI ÖRNEĞİ (ASLI İBRAZ EDİLMEK KAYDIYLA SURETLERİ BELEDİYEMİZCE TASDİK EDİLECEKTİR),

 

 

 

5- KPSS SONUÇ BELGESİNİN ÖSYM’NİN İNTERNET SİTESİNDEN ALINAN DOĞRULAMA KODLU BİLGİSAYAR ÇIKTISI,

 

 

 

6- ERKEK ADAYLAR İÇİN ASKERLİKLE İLİŞİĞİ OLMADIĞINA DAİR YAZILI BEYANI,

 

 

 

7- GÖREVİNİ DEVAMLI OLARAK YAPMAYA ENGEL BİR DURUMU OLMADIĞINA DAİR YAZILI BEYANI ( TIKLA İNDİR ),

 

 

 

8- SÜRÜCÜ BELGESİNİN ASLI VEYA NOTER ONAYLI ÖRNEĞİ (ASLI İBRAZ EDİLMEK KAYDIYLA SURETLERİ BELEDİYEMİZCE TASDİK EDİLECEKTİR),

 

 

 

9- SON ALTI AY İÇERİSİNDE ÇEKİLMİŞ 2 ADET VESİKALIK FOTOĞRAF (1 ADEDİ FORMA YAPIŞTIRILACAK)

 

 

 

4. BAŞVURU YERİ, TARİHİ, ŞEKLİ VE SÜRESİ:

 

ADAYLAR, SÖZLÜ SINAV VE UYGULAMALI SINAVA KATILABİLMEK İÇİN;

 

 

 

YUKARIDA SAYILAN BAŞVURU BELGELERİNİ, 14/ 09/ 2020 - 18/ 09/ 2020 TARİHLERİ ARASINDA (09:00-16:30 SAATLERİNDE) AKSARAY BELEDİYESİ İNSAN KAYNAKLARI VE EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE ŞAHSEN TESLİM ETMELERİ GEREKMEKTEDİR,

 

 

ADAYLARIN BOY VE KİLO ÖLÇÜMÜ BAŞVURU TARİHLERİ ARASINDA BELEDİYEMİZCE YAPILACAKTIR.

 

 

EKSİK BİLGİ VE BELGELERLE YA DA NİTELİKLERİ UYGUN OLMADIĞI HALDE YAPILAN BAŞVURULAR DEĞERLENDİRMEYE ALINMAYACAKTIR.

 

 

BAŞVURULAR ŞAHSEN YAPILACAK OLUP POSTA VE E-POSTA YOLUYLA YAPILACAK BAŞVURULAR DİKKATE ALINMAYACAKTIR.

 

 

 

 

5.BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ, BAŞVURUSU KABUL EDİLENLERİN İLANI:

 

 

 

T.C. KİMLİK NUMARASI İLE ÖSYM KAYITLARININ UYUMUNU KONTROL ETMEK SURETİYLE ADAYLAR KPSS PUANLARINA GÖRE SIRALANARAK, EN YÜKSEK PUANLI ADAYDAN BAŞLAMAK ÜZERE ATAMA YAPILACAK HER BİR UNVAN İÇİN BOŞ KADRO SAYISININ BEŞ KATI ORANINDA ADAY SINAVA ÇAĞRILACAKTIR.

 

 

SINAVA ÇAĞRILACAK SON SIRADAKİ ADAYLA AYNI PUANA SAHİP OLAN DİĞER ADAYLAR DA SINAVA ÇAĞRILACAKTIR.

 

 

SINAVA GİRMEYE HAK KAZANAN ADAYLAR VE KPSS PUANLARI İLE SINAV YERİ VE ZAMANI BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİNE MÜTEAKİP BELEDİYEMİZİN WWW.AKSARAY.BEL.TR RESMİ İNTERNET ADRESİNDEN 01/10/2020 TARİHİNDE İLAN EDİLECEKTİR,

 

 

BAŞVURULARI KABUL EDİLİP SINAVA GİRMEYE HAK KAZANAN ADAYLARA, BELEDİYEMİZCE DÜZENLENEN VE ADAYLARIN KİMLİK BİLGİLERİ İLE SINAV YERİ VE TARİHİNİN BULUNDUĞU “SINAV GİRİŞ BELGESİ ” GÖNDERİLECEKTİR. BU BELGE, SINAVA GİRİŞTE İBRAZ EDİLECEKTİR.

 

 

SINAV GİRİŞ BELGESİ, SINAVA GİRMEYE HAK KAZANAN ADAYLARA BAŞVURU FORMUNUN İLETİŞİM BİLGİLERİ BÖLÜMÜNDE BELİRTMİŞ OLDUĞU ADRESE GÖNDERİLECEKTİR. BAŞVURU FORMUNDA BELİRTİLMİŞ OLAN ADRES TEBLİGAT ADRESİ OLARAK KABUL EDİLECEK OLUP, HATALI ADRES BİLDİRİMLERİ BAŞVURANIN SORUMLULUĞUNDADIR.

HATALI ADRES BİLDİRİMİ SEBEBİYLE POSTADA OLUŞABİLECEK GECİKMELER VEYA POSTANIN ULAŞMAMASINDAN AKSARAY BELEDİYESİ SORUMLU TUTULAMAYACAKTIR.

 

 

SINAVA KATILMA HAKKI ELDE EDEMEYEN ADAYLARA HERHANGİ BİR BİLDİRİMDE BULUNULMAYACAKTIR.

6. SINAVIN TÜRÜ, YERİ, ZAMANI VE KONULARI:

 

ZABITA MEMURU ALIMI İÇİN SÖZLÜ VE UYGULAMALI SINAV YAPILACAK OLUP; SÖZLÜ VE UYGULAMALI SINAV 13/10/2020 TARİHİNDE SAAT 09.00’DA BAŞLAMAK ÜZERE AKSARAY BELEDİYESİ İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜNDE YAPILACAKTIR. SÖZLÜ İLE UYGULAMALI SINAV AYNI GÜN İÇERİSİNDE BİTİRİLEMEZ İSE ERTESİ GÜN SINAVA DEVAM EDİLECEKTİR.

 

BELEDİYE, BAŞVURULARDAN KPSS BAŞARI PUANLARINA GÖRE SIRALAYARAK EN YÜKSEK PUANLI ADAYDAN BAŞLAMAK ÜZERE ATAMA YAPILACAK BOŞ KADRO SAYISININ BEŞ KATI ORANINDA ADAYI SINAVA ÇAĞIRACAKTIR.

 

SINAV KONULARI:

 

1. SÖZLÜ SINAV:

 

A) TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASI,

 

B) ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILÂP TARİHİ,

 

C) 657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNU,

 

D) MAHALLİ İDARELERLE İLGİLİ TEMEL MEVZUAT KONULARINI KAPSAR.

 

2. UYGULAMALI SINAV:

 

KADRO UNVANINA İLİŞKİN MESLEKİ BİLGİ VE YETENEĞİN ÖLÇÜLMESİ İLE SPORTİF DAYANIKLILIK GİBİ ÖZELLİKLERİN ÖLÇÜLMESİNİ KAPSAYACAK ŞEKİLDE YAPILACAKTIR.

 

7. SINAV DEĞERLENDİRME - SONUÇLARA İTİRAZ:

 

 

 

SÖZLÜ SINAV, TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASI, ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ, 657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNU, MAHALLİ İDARELER İLE İLGİLİ TEMEL MEVZUAT KONULARINDA YİRMİ BEŞER PUAN OLMAK ÜZERE TOPLAMDA 100 PUAN ÜZERİNDEN; UYGULAMALI SINAV DA 100 TAM PUAN ÜZERİNDEN YAPILIR.

SINAVDA DEĞERLENDİRME; SÖZLÜ SINAVIN %50’ Sİ, UYGULAMALI SINAVIN %50’ Sİ ALINARAK SINAV PUANI HESAPLANIR. SINAVDA BAŞARILI SAYILMAK İÇİN EN AZ 60 PUAN ALINMASI ŞARTTIR.

ADAYLARIN ATAMAYA ESAS BAŞARI PUANI, BU MADDENİN (B) BENDİNDE BELİRTİLEN SINAV PUANI İLE KPSS PUANININ ARİTMETİK ORTALAMASI ALINMAK SURETİYLE BELİRLENECEK VE BELEDİYEMİZİN İNTERNET ADRESİNDE İLAN EDİLECEKTİR.

ADAYLARIN ATANMAYA ESAS BAŞARI PUANLARININ AYNI OLMASI HALİNDE KPSS PUANI YÜKSEK OLANA ÖNCELİK TANINIR.

EN YÜKSEK BAŞARI PUANINDAN BAŞLAMAK ÜZERE ATAMA YAPILACAK KADRO SAYISI KADAR ASIL ADAY VE ASIL ADAY SAYISI KADAR DA YEDEK ADAY BELİRLENECEKTİR. ASIL VE YEDEK ADAY LİSTELERİ BELEDİYEMİZİN İNTERNET ADRESİNDE (

WWW.AKSARAY.BEL.TR

) İLAN EDİLECEK VE LİSTEDE YER ALANLARA AYRICA YAZILI TEBLİGAT YAPILACAKTIR.

 

 

SINAV KURULU; SINAV SONUNDA PERSONEL ALIMI İÇİN İLANA ÇIKTIĞI KADROLARDAN, BAŞARI PUANLARINI DÜŞÜK BULDUĞU VEYA YETERLİ BULMADIĞI TAKDİRDE SINAV DUYURUSUNDA İLAN EDİLENLERİN BİR KISMINI YA DA HİÇBİRİNİ ALIP ALMAMA HAKKINA SAHİPTİR.

 

 

 

BAŞVURU VE İŞLEMLER SIRASINDA GERÇEĞE AYKIRI BEYANDA BULUNDUĞU VEYA HERHANGİ BİR ŞEKİLDE GERÇEĞİ SAKLADIĞI TESPİT EDİLENLERİN SINAVLARI GEÇERSİZ SAYILIR VE BUNLARIN ATAMALARI YAPILMAZ. BU GİBİ DURUMLARI TESPİT EDİLENLERİN ATAMALARI YAPILMIŞ OLSA DAHİ ATAMALARI İPTAL EDİLİR. BU KİŞİLER HİÇBİR HAK TALEP EDEMEZLER VE HAKLARINDA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULUR.

 

 

 

SINAV SONUÇLARINA, BAŞARI LİSTESİNİN BELEDİYEMİZİN İNTERNET ADRESİNDE (WWW.AKSARAY.BEL.TR) İLANINDAN İTİBAREN YEDİ GÜN İÇİNDE YAZILI OLARAK İTİRAZ EDİLEBİLİR. İTİRAZLAR, SINAV KURULU TARAFINDAN YEDİ GÜN İÇERİSİNDE SONUÇLANDIRILIR VE İLGİLİYE YAZILI OLARAK BİLGİ VERİLİR.

 

 

 

İLAN OLUNUR.

 

AKSARAY BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX