Anasayfa
Geri Dön

Aksaray Millilerimize Uğurlu Geldi

A Milli Hentbol Takımı Grupta Lider Oldu

Türkiye 30-27 Hollanda

 2019 Erkekler Dünya Hentbol Şampiyonası Avrupa Elemeleri 5. Grup'ta Aksaray Hasandağı Spor Salonu’nda Hollanda A Milli Hentbol takımı ile karşılaşan Millilerimiz, Aksaraylı sporseverlerinde muhteşem desteğini arkasına alarak, gruptaki en güçlü rakibini 30-27 mağlup ederek PLAY-OFF öncesi avantaj elde etme hedefine ulaştı.

Gruptan çıkmak için yoğun çaba harcayan A Milli Takımımız ilk yarıda Hollanda’ya teslim olurken, 2. Yarıda atak oyunuyla avantajlı bir sonuç elde ederek Dünya Şampiyonası’na katılmak için PLAY- OFF oynama yolunda önemli bir barajı aşarken, grup liderliğini ele geçirdi.

Türkiye, gruptaki 3. maçını lider Hollanda ile Aksaray Hasandağı Spor Salonu’nda dün akşam Macar hakem çifti Miklos Andorka ve Robert Hucker yönettiği ve saat 18.00’de başlayan karşılaşmada İlk yarıda kapalı ve savunmaya yönelik oynayan Hollanda’yı geçemeyen A Milli Takımımız, ikinci yarıda grup liderini atak oyunuyla zorlayıp gülen taraf oldu.

Maç öncesi şampiyonluğa odaklanan takımın müsabaka boyunca baskılı bir oyun sergilemesi ardından maç ilk yarıda 16- 14 Hollanda’nın üstünlüğüyle sonuçlanırken, ikinci yarıda ise A Milli ekibimiz baskıyı arttırarak tabelaya 30-27 yazdırıp liderliği Hollanda’nın elinden aldı. Öte yandan galibiyetin bir diğer aktörü Aksaraylı Milli takım taraftarı oldu. Hasandağı spor salonunu dolduran binlerce taraftar ekibimizi tezahüratlarla desteklerken, sahayı adeta cehenneme çevirdi. Grup Lideri olan A milli ekibimiz 5. grupta şimdiye kadar ilk iki maçında evinde Belçika ile 27-27 berabere kalmış, deplasmanda Yunanistan'ı 25-19 mağlup etmiş ve 3 puan toplamıştı. Milliler, 14 Ocak'ta ise Yunanistan ile karşılaşacak.

Günün Diğer Haberleri