Anasayfa
Geri Dön

Cinayet Zanlısı Koca Yakalandı

Konya yolunda yaşanan korkunç cinayet olayında şüpheli olarak aranan Şükrü Akdağ yakalanırken cinayetin detayları da ortaya çıktı.

Olay 3 Ocak tarihinde Konya Aksaray karayolu Sultanhanı ilçesi yakınlarında meydana gelmişti. Konya yolu kenarında 68 BM 327 plakalı araç içerisinde birisi bayan olmak üzere iki kişinin cansız bedenleri bulunmuş yapılan inceleme ve kimlik tespitleri sonucunda korkunç şekilde infaz edilen kişilerin 27 yaşındaki Tuncer Kütük ve 50 yaşındaki Mediha Akdağ oldukları anlaşılmıştı. Jandarma ekiplerinin araştırmaları 50 yaşındaki kadının boşanma aşamasındaki eşi üzerinde yoğunlaşmış ve cinayet şüphelisi olatak Şükrü Akdağ aranmaya başlanmıştı. Yapılan çalışmalar üzerine Akdağ Konya’da saklandığı evde yakalandı.

Cinayetin Detaylarını Anlattı

Yapılan çalışmalar sonucunda cinayetin detayları da bir bir ortaya çıkmaya başladı. İddiaya göre, Mediha Akdağ'ın birlikte öldürüldüğü Tuncer Kütük ile birlikte Konya'da yaşadığı evine eşyalarını almaya gittiği belirlendi. Eşyaları alıp Aksaray'a dönen Mediha Akdağ ve Tuncer Kütük'ün içinde bulunduğu otomobile Sultanhanı ilçesinde  kadar takip ettiğini  takip edildiğini anlayan Tuncer Kütük  direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu şarampole düştüğü ve ardından da araziye kaçmaya çalıştığını  ancak aracın önünü keserek Tuncer Kütük'e 2 el ateş ederek öldürdüğünü  ardından   araçta bulunan 2 yıldır boşanma aşamasında olan  eşi  Mediha Akdağ'ın da kafasına 3, vücuduna da 3 kurşun sıkılarak öldürüldüğü itiraf etti. Yaşanan cinayetin olaydan bir numaralı şüpheli olarak jandarma  uyumadan 30 saat süren çalışma sonucu  Mediha Akdağ ile 2 yıldır boşanma aşamasında olan ve evden uzaklaştırma aldığı öğrenilen  Şükrü Akdağ  Konya ilinde yakalandı.

 Yakalanan  koca Şükrü Akdağ,Sultanhanı ilçe jandarmada komutanlığında yapılan sorgusun da  olayı yerinde detayları birer birer anlattı. Jandarmada sorgusu devam ediyor. 

Günün Diğer Haberleri