Anasayfa
Geri Dön

Aksaray’ da Engelli Koordinasyon Merkezi Açıyor

Aksaray Belediyesin den bir proje daha. Aksaray’ da Somuncu Baba Külliyesinin bir bölümü Sosyal sorumluluk projesi kapsamında engelli vatandaşlarımız için Engelli Koordinasyon Merkezi haline getirdi.

Aksaray'da yaşayan engelli vatandaşlarımızın, yaşamlarını engelsiz hale getirmek, toplumsal, sosyal ve kültürel yaşamda da engellilerin yer almasını sağlamak amacıyla yaptığı bir dizi sosyal belediyecilik anlamında Engelli Koordinasyon Merkezini hizmete açıyor.

Açılacak olan engelli merkezi, haftanın 6 günü açık olacak.

Koordinasyon merkezine gelecek olan vatandaşlarımız Sohbet edecekleri nezih bir alan, kitap okuyacakları bölüm, eğitim, seminer ve toplantılar için kullanmaları amacıyla projeksiyon sistemi, engelli ve engelsiz vatandaşların birlikte çay kahve içerek, hoş vakit geçirecek. Engelli vatandaşlarımızın ulaşımını sağlaması için Engelli vatandaşlarımıza özel olmak üzere servis aracı, Aksaray Belediyesi tarafından tahsis edilecek.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, engelli vatandaşların topluma kazandırılması için sosyal belediyecilik anlamında elimizden geleni yapacağız diyerek, engelli vatandaşların her zaman yanında olduğunu bir kez daha dile getirdi.

 

 

Günün Diğer Haberleri